91-BCR28H-CGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
91-BCR28H-CGO
描述:
PMI LED .290" RED
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 90
Current 16.5mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 28V
Features -
Lens Size 8.50mm Dia
Lamp Color Red
Lens Color Green
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 35°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 626nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 60mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)