首页 / 钽电容器 / 893D226X0020D2TE3
893D226X0020D2TE3
Vishay Sprague
型号:
893D226X0020D2TE3
描述:
CAP TANT 22UF 20% 20V 2917
Features Fail Safe with Built-in Fuse
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm