首页 / 钽电容器 / 893D156X0016C2TE3
893D156X0016C2TE3
Vishay Sprague
型号:
893D156X0016C2TE3
描述:
CAP TANT 15UF 20% 16V 2312
用户指南
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TANTAMOUNT®, 893D
Package Tape & Reel (TR)
Features Fail Safe with Built-in Fuse
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm