77315-122-16LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77315-122-16LF
描述:
CONN HEADER R/A 16POS 2.54MM
Series BERGSTIK®
Package Bag
Number of Rows 1
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.094" (2.40mm)
Insulation Material Thermoplastic
Number of Positions 16
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.126" (3.20mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Mated Stacking Heights -
Overall Contact Length -
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Contact Length - Mating 0.461" (11.71mm)