77315-101-07LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77315-101-07LF
描述:
CONN HEADER R/A 7POS 2.54MM
Series BERGSTIK®
Package Bulk
Number of Rows 1
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.094" (2.40mm)
Insulation Material Thermoplastic
Number of Positions 7
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.101" (2.57mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Mated Stacking Heights -
Overall Contact Length -
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)