77313-819-32LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77313-819-32LF
描述:
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
Series BERGSTIK®
Package Bag
Number of Rows 2
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Insulation Material Thermoplastic
Number of Positions 32
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.119" (3.02mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Mated Stacking Heights -
Overall Contact Length 0.724" (18.40mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Contact Length - Mating 0.505" (12.83mm)