77313-122-58LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77313-122-58LF
描述:
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM
Series BERGSTIK®
Package Bag
Number of Rows 2
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Insulation Material Thermoplastic
Number of Positions 58
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Mated Stacking Heights -
Overall Contact Length 0.526" (13.35mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Contact Length - Mating 0.305" (7.75mm)