77313-120-08LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
77313-120-08LF
描述:
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
Series BERGSTIK®
Package Bag
Number of Rows 2
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Insulation Material Thermoplastic
Number of Positions 8
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Mated Stacking Heights -
Overall Contact Length 0.825" (20.95mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Contact Length - Mating 0.605" (15.37mm)