Analog Devices Inc.
型号:
5962-89581022A
封装:
20-CLCC (9x9)
批次:
-
数据手册:
-
描述:
LINEAR, POSITIVE 10-VOLT ADJUSTA
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
9
31.958
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | REF01 |
| Package | Bulk |
| Tolerance | ±1% |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-CLCC |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Series |
| Voltage - Input | 12V ~ 36V |
| Current - Output | 8 mA |
| Current - Supply | 2mA |
| Base Product Number | 5962-89581022 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 30µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-CLCC (9x9) |
| Temperature Coefficient | 65ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 10V |