TE Connectivity AMP Connectors
型号:
5-1761617-5
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN DIFF ARRAY RCPT 296POS SMD
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
64.1155
20
52.922125
40
49.190288
80
46.476498
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.051" (1.30mm) |
| Series | STEP-Z |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Differential Pair Array, Female |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 18 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.419" (10.64mm) |
| Base Product Number | 1761617 |
| Number of Positions | 296 Signal (148 Pair) |
| Mated Stacking Heights | 15mm, 17mm, 18mm, 20mm, 25mm, 30mm |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |