onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.1235
10
0.10925
100
0.05966
500
0.036727
1000
0.025042
2000
0.02129
5000
0.0192
10000
0.016692
50000
0.013357
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1N916 |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-35 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 75 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 20 mA |