TE Connectivity AMP Connectors
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Color | Black |
| Pitch | - |
| Series | Mini-Drawer |
| Package | Tray |
| Features | Board Lock, Guide Pin |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 250V |
| Connector Style | - |
| Connector Usage | - |
| Number of Columns | - |
| Base Product Number | 1982676 |
| Number of Positions | 12 |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Contact Layout, Typical | 8 Signal, 4 Power |
| Contact Finish Thickness | 31.5µin (0.80µm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |