Molex
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
31.7205
10
27.43125
80
23.488038
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Molex |
| Color | Black |
| Pitch | 0.301" (7.65mm) |
| Series | EXTreme Energetic 172186 |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 600VAC/DC |
| Connector Style | Power |
| Connector Usage | - |
| Number of Columns | 6 |
| Base Product Number | 172186 |
| Number of Positions | 6 |
| Current Rating (Amps) | 100A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Contact Layout, Typical | 6 Power |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |