1430-16-1-0500-008-1-TS
CNC Tech
型号:
1430-16-1-0500-008-1-TS
品牌:
CNC Tech
描述:
HOOK-UP STRND 16AWG 300V ORN 50'
用户指南
Mfr CNC Tech
Length 50.00' (15.24m)
Series -
Package Spool
Ratings UL Style 1430
Voltage 300V
Features Oil Resistant
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 16 AWG
Jacket Color Orange
Product Status Active
Conductor Strand 26/0.0100"
Conductor Material Copper, Tinned
Base Product Number 1430-16
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.095" (2.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)