1210N120K202CT
Walsin Technology Corporation
型号:
1210N120K202CT
描述:
CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1210
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 12 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C