Amphenol ICC (FCI)
型号:
10159560-A00221RLF
封装:
-
批次:
-
描述:
POWERSTAK VERTICAL HEADER 10POS
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
3.1825
10
2.8899
25
2.73676
50
2.6733
100
2.545905
250
2.227712
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Series | PowerStak® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide, Pick and Place, Solder Retention |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Termination | Solder |
| Applications | - |
| Contact Type | Male Blade |
| Contact Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 100VDC |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Insulation Color | Natural |
| Insulation Height | 0.224" (5.69mm) |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 10159560 |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Number of Positions | 10 (Power) |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | - |
| Current Rating (Amps) | 20A per Contact |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mated Stacking Heights | 6mm, 10mm, 14mm, 18mm |
| Overall Contact Length | - |
| Contact Finish - Mating | Gold or Gold, GXT™ |
| Contact Length - Mating | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Finish Thickness - Mating | 8.00µin (0.203µm) |