TE Connectivity AMP Connectors
型号:
1-2367215-1
封装:
-
批次:
-
描述:
ICCON SLIM SIZE 2.4MM PIN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
8.36
10
7.5259
100
6.726285
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Color | Black |
| Pitch | 0.240" (6.10mm) |
| Series | ICCON, Elcon |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Contact Finish | Silver |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 100V |
| Connector Style | Power |
| Connector Usage | Backplane, Orthogonal |
| Number of Columns | - |
| Number of Positions | 2 |
| Current Rating (Amps) | 35A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |
| Contact Finish Thickness | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | - |