08853.15DR
Littelfuse Inc.
型号:
08853.15DR
描述:
FUSE BOARD MNT 3.15A 500VDC 2SMD
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series NANO²® 885
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 13.35
Mounting Type Surface Mount
Response Time -
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Product Status Active
Approval Agency cURus, TUV
Size / Dimension 0.428" L x 0.188" W x 0.188" H (10.86mm x 4.78mm x 4.78mm)
DC Cold Resistance 0.0196 Ohms
Voltage Rating - DC 500 V
Current Rating (Amps) 3.15 A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A