0885002.DR
Littelfuse Inc.
型号:
0885002.DR
描述:
FUSE BOARD MOUNT 2A 500VDC 2SMD
购买数量:
库存 : 4979
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series NANO²® 885
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 4.7
Mounting Type Surface Mount
Response Time -
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Product Status Active
Approval Agency cURus, TUV
Size / Dimension 0.428" L x 0.188" W x 0.188" H (10.86mm x 4.78mm x 4.78mm)
DC Cold Resistance 0.0322 Ohms
Voltage Rating - DC 500 V
Current Rating (Amps) 2 A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A