0805B152J501LT
Walsin Technology Corporation
型号:
0805B152J501LT
描述:
CAP CER 1500PF 500V X7R 0805
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1500 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C