0805B101J160CT
Walsin Technology Corporation
型号:
0805B101J160CT
描述:
CAP CER 100PF 16V X7R 0805
用户指南
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C