首页 / 保险丝 / 0665.400ZRLL
0665.400ZRLL
Littelfuse Inc.
型号:
0665.400ZRLL
描述:
FUSE BRD MNT 400MA 250VAC RADIAL
Color -
Series LT-5™ 665
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.528
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.334 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 400 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A