首页 / 保险丝 / 0665.100ZRLL
0665.100ZRLL
Littelfuse Inc.
型号:
0665.100ZRLL
描述:
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series LT-5™ 665
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.0456
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Radial, Can, Vertical
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 2.715 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 100 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A