首页 / 保险丝 / 0665.080ZRLL
0665.080ZRLL
Littelfuse Inc.
型号:
0665.080ZRLL
描述:
FUSE BOARD MNT 80MA 250VAC RAD
Series LT-5™ 665
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.0313
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 4.427 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 80 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A