首页 / 保险丝 / 066506.3ZRLL
066506.3ZRLL
Littelfuse Inc.
型号:
066506.3ZRLL
描述:
FUSE BOARD MNT 6.3A 250VAC RAD
Series LT-5™ 665
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 287
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.009 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 6.3 A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A