首页 / 保险丝 / 0665.063HXSL
0665.063HXSL
Littelfuse Inc.
型号:
0665.063HXSL
描述:
FUSE BOARD MNT 63MA 250VAC RAD
Melting I²t 0.0176
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 7.548 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 63 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A