首页 / 保险丝 / 066502.5HXSL
066502.5HXSL
Littelfuse Inc.
型号:
066502.5HXSL
描述:
FUSE BOARD MNT 2.5A 250VAC RAD
Melting I²t 40.9
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.026 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A