首页 / 保险丝 / 066406.3HXSL
066406.3HXSL
Littelfuse Inc.
型号:
066406.3HXSL
描述:
FUSE BOARD MNT 6.3A 250VAC RAD
Melting I²t 262
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, KTL, UL
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.009 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 6.3 A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A