首页 / 保险丝 / 066402.5ZRLL
066402.5ZRLL
Littelfuse Inc.
型号:
066402.5ZRLL
描述:
FUSE BOARD MNT 2.5A 250VAC RAD
Series LT-5™ 664
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 32
Product Status Obsolete
Approval Agency CCC, CSA, KTL, METI, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.03 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A