首页 / 保险丝 / 0663.250HXLL
0663.250HXLL
Littelfuse Inc.
型号:
0663.250HXLL
描述:
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC RADIAL
Melting I²t 0.6
Approval Agency CSA, KTL, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.454 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 250 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A