首页 / 保险丝 / 0663.125HXSL
0663.125HXSL
Littelfuse Inc.
型号:
0663.125HXSL
描述:
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series LT-5™ 663
Package Bulk
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.12
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Radial, Can, Vertical
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, KTL, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 1.241 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 125 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A