首页 / 保险丝 / 066301.6MALL
066301.6MALL
Littelfuse Inc.
型号:
066301.6MALL
描述:
FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC RAD
Series LT-5™ 663
Package Tape & Box (TB)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 30
Product Status Obsolete
Approval Agency CCC, CSA, KTL, METI, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.036 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 1.6 A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A