首页 / 保险丝 / 06623.15HXLL
06623.15HXLL
Littelfuse Inc.
型号:
06623.15HXLL
描述:
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series LT-5™ 662
Package Bulk
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 5.4
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case Radial, Can, Vertical
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 0.017 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 3.15 A
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A