首页 / 保险丝 / 0662.063ZRLL
0662.063ZRLL
Littelfuse Inc.
型号:
0662.063ZRLL
描述:
FUSE BOARD MNT 63MA 250VAC RAD
Series LT-5™ 662
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.001
Approval Agency CSA, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance 3.866 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 63 mA
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A