0618.400MXP
Littelfuse Inc.
型号:
0618.400MXP
描述:
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 1.325
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.535 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 400 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A