首页 / 保险丝 / 061806.3MXEP
061806.3MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
061806.3MXEP
描述:
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 198.5
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, UR, VDE
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
DC Cold Resistance 0.0076 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 6.3 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63A