0617.800MXP
Littelfuse Inc.
型号:
0617.800MXP
描述:
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 617
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.85
Mounting Type Requires Holder
Response Time Fast Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, UR. VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.1203 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 800 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A