首页 / 保险丝 / 061702.5MXEP
061702.5MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
061702.5MXEP
描述:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
购买数量:
库存 : 877
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 9.46
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, UR. VDE
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
DC Cold Resistance 0.0334 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A