首页 / 保险丝 / 061701.6MXEP
061701.6MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
061701.6MXEP
描述:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 617
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 4.615
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, UR. VDE
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
DC Cold Resistance 0.0528 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 1.6 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A