首页 / 保险丝 / 0603TSFV500FM/35-2
0603TSFV500FM/35-2
Littelfuse Inc.
型号:
0603TSFV500FM/35-2
描述:
FUSE BOARD MOUNT 5A 35VDC 0603
Melting I²t 1
Approval Agency -
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
DC Cold Resistance 0.0095 Ohms
Voltage Rating - DC 35 V
Current Rating (Amps) 5 A
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A