首页 / 保险丝 / 0603TSFV100FM/65-2
0603TSFV100FM/65-2
Littelfuse Inc.
型号:
0603TSFV100FM/65-2
描述:
FUSE BOARD MOUNT 1A 65VDC 0603
Melting I²t 0.03
Approval Agency -
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
DC Cold Resistance 0.069 Ohms
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 1 A
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 13A