首页 / 保险丝 / 0603TSFV075FM/65-2
0603TSFV075FM/65-2
Littelfuse Inc.
型号:
0603TSFV075FM/65-2
描述:
FUSE BOARD MNT 750MA 65VDC 0603
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.025
Mounting Type Surface Mount
Response Time Fast Blow
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Approval Agency -
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
DC Cold Resistance 0.112 Ohms
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 750 mA
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 13A