0603N272K160LT
Walsin Technology Corporation
型号:
0603N272K160LT
描述:
CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 0603
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2700 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C