05071.25MXP
Littelfuse Inc.
型号:
05071.25MXP
描述:
FUSE CERAMIC 1.25A 650VDC SMD
购买数量:
库存 : 1076
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 1.5
Mounting Type Requires Holder
Response Time -
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
DC Cold Resistance 0.23 Ohms
Voltage Rating - DC 650 V
Current Rating (Amps) 1.25 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A