首页 / 保险丝 / 050702.5MXEP
050702.5MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
050702.5MXEP
描述:
FUSE CERAMIC 2.5A 650VDC AXIAL
购买数量:
库存 : 974
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 4.1
Mounting Type Through Hole
Response Time -
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
DC Cold Resistance 0.083 Ohms
Voltage Rating - DC 650 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A