首页 / 保险丝 / 050701.6MXEP
050701.6MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
050701.6MXEP
描述:
FUSE CERAMIC 1.6A 650VDC AXIAL
购买数量:
库存 : 690
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 507
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 2.9
Mounting Type Through Hole
Response Time -
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
DC Cold Resistance 0.165 Ohms
Voltage Rating - DC 650 V
Current Rating (Amps) 1.6 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A