首页 / 保险丝 / 0491.750MAT1
0491.750MAT1
Littelfuse Inc.
型号:
0491.750MAT1
描述:
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series PICO® II 491
Package Cut Tape (CT)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case Axial
Product Status Active
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
DC Cold Resistance 0.175 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 750 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A