首页 / 保险丝 / 0473.500YRT3
0473.500YRT3
Littelfuse Inc.
型号:
0473.500YRT3
描述:
FUSE BRD MT 500MA 125VAC/VDC AXL
Color -
Series PICO® II 473
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.21
Approval Agency CSA, UR
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
DC Cold Resistance 1.13 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 500 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A