首页 / 保险丝 / 0473.375MRT1
0473.375MRT1
Littelfuse Inc.
型号:
0473.375MRT1
描述:
FUSE BRD MT 375MA 125VAC/VDC AXL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series PICO® II 473
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.085
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UR
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
DC Cold Resistance 1.74 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 375 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A