047202.5MXL
Littelfuse Inc.
型号:
047202.5MXL
描述:
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC AXL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series PICO® II 472
Package Bulk
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 7.0838
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Axial
Product Status Active
Approval Agency UR
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
DC Cold Resistance 0.0209 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A